قیمت فولاد

مشاهده قیمت روز فولاد در بازار

سایزبرندقیمت تومان
توضیحات
دلخواهmo40تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهst52تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهck45تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهck75تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهck60تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهa516/70تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواه۱۷mn4تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهhardoxتماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهسمانتهتماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهa283تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهa285تماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
دلخواهvcnتماس بگیریدگرد.ورق.بلوک
خردهفروشیداریمتماس

برندهای معتبر تولید فولاد در ایران

ایران در سال‌های اخیر به سطح بالایی در تولید فولاد دست یافته است و کارخانه‌های مختلفی در حال حاضر مشغول تولید این محصول هستند. ده برندهای معتبر بازار فولاد ایران عبارتند از:

شرکت ذوب آهن اصفهان

کارخانه/مجتمع فولاد روهینا

کارخانه فولاد کویر کاشان

شرکت مجتمع فولاد کوثر اهواز

کارخانه/مجتمع فولاد خراسان

کارخانه/مجتمع فولاد بافق یزد

کارخانه/مجتمع  فولاد میانه

کارخانه/مجتمع فولاد ابرکوه یزد

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه/مجتمع فولاد شاهین بناب

در میان فولادسازان ایرانی، شرکت ذوب آهن اصفهان از نخستین شرکت‌های فولادی ایران است که با تولید انواع مقاطع و محصولات فولادی با استانداردها و کیفیت بسیار بالا، پیشگام صنعت تولید فولاد در ایران است.

عوامل موثر بر قیمت روز فولاد در بازار

قیمت فولاد و آهن به عنوان محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف و به ویژه در صنعت ساختمان‌سازی، برای فعالان کسب و کارهای مرتبط با آن بسیار مهم است. قیمت روز فولاد در بازار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

قیمت مواد اولیه تولید فولاد

قیمت فولاد و آهن به عنوان محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف و به ویژه در صنعت ساختمان‌سازی، برای فعالان کسب و کارهای مرتبط با آن بسیار مهم است. قیمت روز فولاد در بازار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

قیمت مواد اولیه‌ای مثل سنگ آهن و قراضه آهن که در تولید فولاد نقش اصلی را دارند در قیمت روز فولاد تاثیر مستقیمی دارند. به طور مثال، فرایند بازیافت و جمع‌آوری آهن قراضه در ایران توسط تعداد زیادی کارگاه و انبارهای اولیه کوچک در سراسر ایران انجام می شود که ساختار اصلی تامین و عرضه را انجام می‌دهند. اما این انبارهای کوچک قدرت قیمت‌گذاری ندارند و قیمت‌ها توسط تعداد معدود گردانندگان اصلی حوزه تعیین می‌‌شوند.

هزینه‌های حمل و نقل

معمولا فولاد در مقادیر زیاد توسط مصرف‌کنندگان، خریداری و جابجا می‌شود و برای حمل و نقل آن از کشتی‌ها و کامیون‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل، قیمت سوخت تاثیر مستقیمی در قیمت روز فولاد در بازار دارد.

میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا برای محصولات فولادی تاثیری تعیین‌کننده در قیمت روز فولاد در بازار دارد. در این میان، عرضه و تقاضا برای شمش فولادی در یاران اصل پایه برای قیمت‌گذاری سایر مقاطع فولادی است. به همین خاطر، قیمت محصولاتی مثل ورق گالوانیزه یا ورق آهنی که از شمش فولادی ساخته می‌شوند تحت تاثیر مستقیم قیمت رو خرید فولاد هستند.

نرخ دلار و ارز

ایران یکی از صادرکننده‌های آهن‌آلات است و نرخ نهایی تعیین‌شده برای صادرات این محصول، بر اساس دلار انجام می‌گیرد. از این رو، نوسالات نرخ دلار از جمله عوامل موثر در قیمت فولاد است. به طور کلی هرچه قیمت ریال در برابر دلار کاهش پیدا کند، خرید فولاد با پرداخت مبلغ بالاتری در داخل کشور همراه خواهد بود.

تاثیر آب بر قیمت فولاد

آب اصلی‌ترین خنک‌کننده در فرایند تولید فولاد از آهن اسفنجی است. با توجه به بحران آبی در کشور در سال‌های اخیر، شرایط دسترسی به آب می‌تواند توان تولید فولاد و میزان عرضه آن به بازار و در نتیجه قیمت آن را تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت فولاد

هزینه انرژی و دستمزد

هزینه انرژی لازم برای صنایع فولاد که در ایران بر انرژی‌های فسیلی وابسته است، تاثیر مستقیمی بر قیمت روز فولاد در بازار دارد. عامل دیگر موثر در قیمت خرید فولاد، هزینه دستمزدی است که در بخش‌های مختلف این صنعت پرداخت می‌شود.

تاثیر قیمت جهانی

میزان تورم جهانی و افزایش قیمت محصولات فولادی در دنیا نیز بازار داخلی آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این صورت، تولیدکننده داخلی ترجیح می‌دهد که روی صادرات تمرکز کند و با کاهش عرضه داخلی، قیمت روز فولاد در بازار افزایش می‌یابد.
علاوه بر موارد بالا، برخی عوامل دیگر مثل تحریم و مشکل تبادلات مالی خارجی، مشکلات ناشی از همه‌گیری جهانی کرونا، رشد اقتصادی و بودجه سالیانه عمرانی کشور، وضعیت روانی نرخ دلار و شرایط بازار بورس می‌تواند قیمت روز فولاد در بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

۳۵

سال سـابقه

شرکت فولاد تات رامند ( آهن‌تات)  با بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت در بازار آهن تهران، با تامین آهن آلات انواع پروژه های مسکونی و تجاری از جمله: مجتمع یاس شرق، مجموعه ایران مال، آزاد راه تهران چالوس، پروژه های مسکن مهر ساری و بهمنیر بابلسر، مجتمع شهر کودک شاپرک و … آماده ارائه مشاوره رایگان در حوزه خرید و کسب اطلاعات از آهن‌آلات به شما مشتریان عزیز می باشد. فقط کافی است باما تماس بگیرید.

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت لحظه و بروز فولاد با ما در تماس باشید

تماس فوری 02166308000